Aktualności
portalmedialny.pl: Grupa Kapitałowa 4fun Media SA w 2018 r.: zysk netto 7,9 mln zł

W 2018 r. Grupa Kapitałowa 4fun Media SA osiągnęła rekordowe w swojej dotychczasowej historii przychody ze sprzedaży w wysokości blisko 61 mln zł, co oznacza 24 proc. wzrost w stosunku do 2017 r. Zysk netto Grupy Kapitałowej w raportowanym okresie wyniósł 7,9 mln zł. 

Głównym źródłem przychodów Grupy Kapitałowej 4fun Media SA w 2018 r. była sprzedaż reklam zewnętrznych z obszaru Digital Signage, prowadzona przez spółkę zależną Screen Network SA. W raportowanym okresie wyniosła ona 21,7 mln zł co stanowiło 35,6 proc. łącznych przychodów Grupy Kapitałowej. Screen Network zarządza siecią ekranów realizujących kampanie typu Digital-Out-Of- Home w ramach jednego, zintegrowanego systemu informatycznego.

Drugim co do wielkości źródłem przychodów Grupy Kapitałowej 4fun Media SA w 2018 r. była sprzedaż reklam TV, która w raportowanym okresie wyniosła 20,9 mln zł. Stanowiła ona 34,4 proc. całości sprzedaży Grupy Kapitałowej (w porównywalnym okresie było to odpowiednio 56,9 proc.). Segment telewizyjny, TV&Digital Content, tworzą obecnie trzy stacje muzyczno-rozrywkowe (4FUNTV, 4FUN DANCE, 4FUN GOLD HITS) oraz popkulturowo-technologiczny portal internetowy naEkranie.pl. 
Źródłem przychodów Grupy Kapitałowej 4fun Media SA w raportowanym okresie roku była także sprzedaż usług agencji reklamowych. Sprzedaż tego segmentu wyniosła w raportowanym okresie 10,5 mln zł (co stanowiło 17,4 proc. udziału w łącznych przychodach Grupy Kapitałowej) wobec 7,3 mln zł w analogicznym okresie 2017 r.

W związku z ogłoszeniem w trakcie 2018 r. strategii inwestowania w obszary e-commerce i digital, spółka odnotowała pojawienie się pierwszych przychodów pochodzących ze sprzedaży towarów za pośrednictwem Internetu oraz z działalności portali internetowych, która w okresie objętym niniejszym raportem wyniosła łącznie 2,3 mln zł.

Spółka zwraca również uwagę na systematyczną poprawę rentowności, której efektem jest wzrost skonsolidowanego zysku operacyjnego z poziomu 8,7 mln zł w 2017 r. do 9,3 mln zł w roku bieżącym, co oznacza wzrost na poziomie 7 proc. Wskaźnik EBITDA w raportowanym okresie wyniósł 12,2 mln zł i był wyższy niż w 2017 r. o 6 proc. W efekcie zysk netto na poziomie skonsolidowanym wyniósł 7,9 mln zł i był wyższy niż rok wcześniej o 2 proc.

Grupa zapowiada obecny rok jako okres dużych inwestycji w segmencie Digital-Out-Of-Home (cyfrowa reklama zewnętrzna), których efektem ma być rozbudowa obecnej sieci nośników reklamowych, ze szczególnym uwzględnieniem wielkoformatowych ekranów typu LED, obecnych w przestrzeni największych polskich metropolii.

Istotnym kierunkiem rozwoju Grupy Kapitałowej 4fun Media SA ma być także rozwój w sektorach e-commerce i digital jako potencjalnego kierunku inwestycji kapitałowych w latach 2018-2019. W 2018 r., Zarząd 4fun Media S.A. dokonał kilku akwizycji, których efektem było uruchomienie pięciu platform internetowych: CupSell.pl – sklepu zajmującego się produkcją ubrań i gadżetów z personalizowanymi nadrukami, Pingbig.com - sklepu opartego na kooperacji z influencerami i designerami z Wielkiej Brytanii dającego możliwość produkowania autorskich wzorów odzieżowych, naIMPREZE.pl – sklepu specjalizującego się w sprzedaży różnego rodzaju gadżetów dla młodzieży, MarsFromVenus.com – sklepu oferującego bluzy, koszulki z nadrukami na najwyższej jakości bawełnie oraz Mustache.pl – znanego zarówno jako sklep e-commerce z ofertą polskich projektantów, jak i organizacji targów fashion. Segment ten uzupełnia produkcyjna firma Print Logistic specjalizująca się w produkcji nadrukowanych tkanin i odzieży.

Źródło: portalmedialny.pl

Copyright 4FUNMEDIA SA